PONEDJELJAK 20:00 Vrlo su traženi i najbolji za rad s krizmanicima
'De Colores!' je njihov jako prepoznatljiv pozdrav jednog od najrazgranatijih, najdugovječnijih i najmladenačkijih crkvenih pokreta u Hrvatskoj. Zašto je to tako i kako je to tako? - poslušajte u emisiji 'Budimo mladi – BUM' u ponedjeljak, 29. rujna, s početkom u 20 sati.
Kursiljo tečaj za krizmanike u svibnju 2025. u Svetome Petru u Šumi (Foto: Kursiljo.com)
Kursiljo tečaj za krizmanike u svibnju 2025. u Svetome Petru u Šumi (Foto: Kursiljo.com)
Jedan su od dugovječnijih crkvenih pokreta – djeluju više od 50 godina – razgranatijih jer članovi su im iz svih krajeva, a ljeti ih okuplja višemjesečni kamp za sve uzraste na otoku Krapnju. ‘Mladenački’ pridjev je nas u BUM-u posebice privukao budući da već duže od 15 godina krizmanicima širom zemlje iz vikenda u vikend – nekad i više ekipa u više župa u istom danu ustrajno od listopada do lipnja – drže ‘tečajeve za krizmanike’. Sada sigurno znate: Oni su Kursiljo – Mali tečaj kršćanstva.
Prvi takav vikend, trodnevni susret s mladima, s kojim kreću i ovu novu pastoralnu i radnu godinu počinje im 10. listopada. Ova krizmaničko-mladenačka velika tema i HKR-u je stoga vrijedna tema. Naši sugovornici su kursiljisti-animatori voditelj krizmaničkog tima Luka Begović i mladi bračni par Tamara i Anto Avgustinović. Urednik: Ante Novak

Tečaj za krizmanike u Ninu, lipanj 2025.